HASHTAGI – CO ZA SOBĄ KRYJĄ?

HASHTAGI – temat, który jest znany każdemu użytkownikowi Social Media, a przede wszystkim tej osobie, która korzysta z reklamy w Internecie i często zastanawia się jak prawidłowo korzystać ze słynnych Hasthtagów.

CO TO SĄ HASHTAGI?

Google mówi:

hashtagi - jak prawidłowo dobierać

Ja krótko mówiąc hashtag nazwałabym symbolem za pomocą którego oznaczamy dane czynności, myśli lub konkretne zdjęcie. Dzięki hashtagowi możesz dotrzeć do danej grupy docelowej oraz zastępują one typowe tagi. Przede wszystkim też, pomogą wypromować Ci dane zdjęcie/post/film. Hashtagi używane są najczęściej przez blogerów/influencerów. Dodatkowo, mogą one utożsamiać potencjalnego klienta z Twoją marką. Hashtag może być unikatowy i nawiązywać właśnie do Twojej działalności.

3 NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJA O HASHTAGACH:

  1. Ile # mogę dodać do jednego zdjęcia na Instagramie?
  2. Co to są zakazane hashtagi?
  3. Jak prawidłowo dobierać # ?

Ponadto, trzeba pamiętać, aby nie nadużywać ciągle jednego hasthagu przy kilku postach pod rząd, oraz aby były one powiązane z danym zdjęciem, aby pasowały do niego, a także utożsamiały się z Twoją branżą.

Hashtagi mogą pełnić funkcję wizerunkową Twojej firmy. Możesz stworzyć hashtag, który będzie odpowiadał nazwie Twojej firmy, jej misji, lub frazie, która kojarzy się z Twoją marką. Dzięki temu po tym jednym symbolu będziesz mogła znaleźć działania wykonywane dla Twojego przedsiębiorstwa, tagowanie ich. Dodatkowo wpłynie to pozytywnie na SEO i pozycjonowanie Twojej firmy.

Hashtagi są najczęściej używane na Instagramie w opisie pod zdjęciami, a także w postach na Faceboooku, Linkedinie, czy filmach na TouTube. Są one bardzo ważne w biznesie online.

Zapewne nie raz słyszeliście o algorytmach, które wpływają na pozycję Waszej firmy w Internecie. To właśnie algorytmy dobierają to, co i w jakiej kolejności jest wyświetlane użytkownikowi. Mają na nie wpływ obserwatorzy, ich realność i aktywność na danym profilu. Co najważniejsze, to to, że wpływ mają hashtagi, które to użytkownik dobiera, ma na nie wpływ przy każdej publikacji. Dlatego warto wykorzystać tę darmową opcję, która pozwoli nam dotrzeć do większej ilości użytkowników.

Wszystkie dokładne wskazówki i porady związane z dobieraniem hashtagów i wzmacnianiu pozycji w Internecie przy pomocy używania prawidłowych i dobrze przemyślanych # znajdą Państwo w ebooku który już wkrótce będzie dostępny na naszej stronie.

Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów Social Media i bycia na bieżąco z wszystkimi nowinkami oraz promocjami.

Artykuł By Agnieszka Pokorska / Social Media Specialist

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry