CHCESZ EFEKTYWNIEJ WYKONYWAĆ SWOJĄ PRACĘ?

Masz wrażenie że Twoje działania nie przynoszą efektu, jaki chciałabyś/chciałbyś, aby przynosiły? Wydaje Ci się, że kiedyś byłaś/eś bardziej produktywna/y w swojej pracy, w swoich obowiązkach? Nie
wiesz co zrobić żeby robić to lepiej, porządniej, efektywniej? W dzisiejszym wpisie postaram się pokrótce opisać 5 najczęstszych rzeczy, które sprawiają, że jesteśmy mniej produktywni. Poradzę Ci także, co możesz zrobić, aby to zmienić.

PLANUJ

Pierwszą rzeczą, czynnością, jaką chciałabym omówić jest planowanie. Uważam, że bez tego można się łatwo pogubić w obowiązkach, jakie mamy do wykonania. Planowanie, organizowanie własnego czasu jest czymś niezbędnym w drodze do sukcesu. Tutaj zawsze proponuje prowadzenie kalendarza, w którym na każdy dzień mamy ustalone pewne działania. Obojętne czy jest zrobienie listy zakupów a następnie udanie się do sklepu, posprzątanie mieszkania, czy pójście na event ulubionej marki. Dzięki niemu nie zapomnimy o tym, o czym powinniśmy pamiętać, a dodatkowo będziemy mieli jakąś ciągłość dnia. Możesz nawet ustalić sobie co do godziny plan każdego dnia. Ja osobiście, nawet w dzień wolny planuje godzinowo o której wstanę, zjem śniadanie, wypiję kawę, pójdę z psem, na rower, i tak dalej.. Oczywiście nie dajmy się popaść w paranoje, czasem można postawić na spontaniczność, jednak przy pracy, aby efektywniej wykonywać obowiązki, niezbędne jest planowanie i organizacja własnego czasu!

BĄDŹ SYSTEMATYCZNA/Y

Systematyczność jest jedną z tych cech, która się tyczy również mnie i nad którą ciągle pracuje. Co mam na myśli? Jeśli chcesz się zabrać za pracę, czy to jest własny biznes, czy jest to prowadzenie swojego bloga, profilu na social media – musisz być systematyczna/y. Niestety, ale jeśli, przykładowo, będziesz pokazywać się raz na miesiąc w firmie, dodasz wpis raz na pół roku, albo zaczniesz tworzyć sklep Internetowy, ale po tygodniu zajmiesz się czymś innym i wrócisz po kolejnych trzech miesiącach do tematu – to się nie uda. Twój potencjalny odbiorca musi widzieć, że jesteś aktywna/y. Musi Cię poznać, Twój produkt, tudzież usługę. Niestety drogą do sukcesu jest właśnie ciężka, systematyczna praca i nie można o tym zapomnieć.

UNIKAJ SOCIAL MEDIA

Social Media to jedne z bardziej pochłanianych przez użytkowników narzędzi. Badania mówią, że średnio przeciętny użytkownik spędza w Mediach Społecznościowych około 1,5 godziny dziennie. Dodać do tego jeszcze pracę opartą na działaniach w SM, pisanie na Messengerze z przyjaciółką i nagle czas się wydłuża i wydłuża.. Niestety często spojrzymy zobaczyć która godzina, a tu już czekają na nas na głównym ekranie powiadomienia z 5 aplikacji, w tym różne promocje, okazje, których przecież nie omieszkamy się ominąć. Kto zna sytuacje, kiedy wejdzie zobaczyć jedną rzecz na Instagramie, a po 20minut przeglądania orientuje się że był już też na Facebooku, You Tubie, a nawet zabłądził na TikToku. Niestety, takie są realia. Stąd proponuje zawsze swoim czytelnikom – pracujesz – odłóż telefon na bok, najlepiej wyłącz też Internet, co by powiadomienia nie rozpraszały.

PYTAJ/DORADZAJ SIĘ INNYCH

Nie bój się pytać i doradzać innych. Często tracisz czas i przekopujesz cały Internet od A do Z poszukując jakiegoś rozwiązania, a obok siedzi koleżanka która dopiero co to przerabiała i może Ci pomóc, oszczędzając tym samym nerwów, a przede wszystkim czasu. To niestety bardzo częste zjawisko, że człowiek ma lęk przed zapytaniem drugiego człowieka o poradę, o pomoc, która najczęściej nie stanowi dla niego żadnego kłopotu.

NIE BÓJ SIĘ!

Lęk to już ostatni z omawianych rzeczy, sprawiających że jesteśmy mniej efektywni. Często boimy się nowych rzeczy, boimy się że nam nie wyjdzie, boimy się inwestować, boimy się tego, co powiedzą inni. Przestań się bać! Zaryzykuj, nie wyjdzie – trudno, spróbujesz zrobić to inaczej, może innym razem się uda. Ludzie będą gadać? Zawsze będą, cokolwiek nie zrobisz, czy będziesz się piąć w górę, czy spadać w dół obserwatorzy zawsze się znajdą ze swoim komentarzem. Gdyby jednak każdy miał przejmować się opinią innych osób, niestety nikt nigdzie by nie doszedł, a stałby w miejscu.

Podsumowując, tak niewiele wystarczy zmienić, aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty, a Twoja praca była bardziej produktywna i wykonywana efektywniej. Czasem nieświadomie tracimy czas na coś, co wcale nie jest potrzebne, niezbędne do wykonania danej czynności. Warto przeanalizować swój jeden dzień z tygodnia i sprawdzić, czy gdybyś coś zmienił/a, gdybyś zastosowała się do powyższych wskazówek, czy byłabyś/byłbyś bardziej wydajna/y, a pracę będziesz wykonywał/a efektywniej? Zastanów się, przeanalizuj.

Zapraszamy także do przeczytania naszego artykułu na temat reklamy w Social Media – gdzie powinna się ona znaleźć, na Facebooku czy Instagramie?

Artykuł by Agnieszka Pokorska / Social Media Specialist

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry