APLIKACJA I NARZĘDZIA DO UPIĘKSZENIA CONTENTU NA INSTAGRAMIE

Zastanawiasz się jaka aplikacja pomoże Ci sprawić aby content Twojego profilu na Instagramie stał się atrakcyjniejszy i bardziej pożądany przez potencjalnych odbiorców?
Próbujesz wszystkich taktyk, o których wspominają znani blogerzy i celebryci, a efektów w przyroście fallowersów dalej nie ma? W dzisiejszym poście poradniczym przedstawię Ci aplikacje i narzędzia, które możesz wykorzystać na Instagramie, ale przede wszystkim które są darmowe.

Od razu widzimy, że jeśli mamy produkt/usługę, która jest przeznaczona dla osób młodszych – Instagram będzie lepszym narzędziem, a dla starszych – Facebook. Tutaj też warto spojrzeć na płeć, czy zależy nam na dotarciu do mężczyzn, czy kobiet. Kolejną bardzo ważną kwestią jest sposób przekazywania informacji. Czy chcemy dać dużo treści, czy jednak samo zdjęcie wystarczy. Czy chcemy podlinkować do naszej strony/sklepu, czy tylko pokazać inspirującą stylizację/wizualizację produktu/usługi. A może chcesz, aby Twoja reklama była w postaci filmu? Poniższa grafika przedstawi Ci kilka cech charakterystycznych. Cechy te mogę przypisać do Facebook’a oraz Instagram’a. Pomogą Ci one wybrać najlepsze źródło dotarcia.

Planoly

Planoly jest aplikacją, w której możesz zaplanować sobie posty, a jednocześnie po przesłaniu zdjęć widzisz jak będzie prezentował się Twój profil. Dzięki temu widzisz, czy nie będzie bałaganu na koncie, a także czy posty są spójne kolorystycznie i wizerunkowo. Dodatkowo w aplikacji jest możliwość cięcia zdjęcia na kilka części, aby stworzyć content złożony z tzw. puzzli, pasujących do siebie. Planoly jest też przydatne, jeśli planujesz sobie posty na np. tydzień w przód. Możesz w tej aplikacji przygotować wszystko (zdjęcia + opisy) a potem tylko przesyłać na prawidłową już aplikację – Instagram.

APLIKACJA PLANOLY

Unfold

Aplikacja przeznaczona głównie do tworzenia Insta Story. Dzięki niej masz do wykorzystania wiele szablonów które możesz użyć do swoich relacji. Są to szablony z kilkoma fotografiami, z jednym zdjęciem i opisem itp. Poniżej kilka poglądowych szablonów darmowych dla każdego użytkownika, a także przykładowe story. Aplikacje tego typu pomogą dotrzeć do odbiorców, którym nie wyświetli się Twój post, ale wejdą w Insta relację. Pamiętaj, że instastory możesz publikować jednocześnie w relacjach na Facebooku, jeśli oba konta masz połączone.

APLIKACJA UNFOLD

Clips

Pewnie już nie raz słyszałaś/eś, że trzeba mówić na Instagramie. Aby Twój profil był interesujący a algorytmy (jeśli nie wiesz co to, zajrzyj tu za tydzień – omówimy algorytmy Instagrama) wpłynęły na aktywność na Twoim koncie – musisz dodawać Insta Story. Najlepiej te mówione. Jednak niestety wiele osób pracuje, lub siedzi w szkolnej ławce oglądając Twoje relacje. Aplikacje takie jak Clips ułatwią dodawanie napisów do Twoich Story, przez co każdy odbiorca będzie wiedział co masz do przekazania, a nie tylko widział ruszające się usta.

APLIKACJA CLIPS

Quick

Ta aplikacja jest idealna do przedstawienia produktu. Jeśli masz bazę zdjęć i chcesz pokazać potencjalnemu klientowi swój bestseller, wrzuć zbiór fotografii w postaci filmiku. Możesz go później udostępnić na Instastory lub bezpośrednio w poście na Facebooku lub Instagramie. Aplikacja Quick ma dodatkowo fajną opcję dodania podkładu muzycznego, a także napisów do danych „slajdów”. Filmiki  w obecnym momencie są jednym z najbardziej docenianych rodzajów postów w Social Media. Jeśli chcesz sprzedać lub mieć atrakcyjny content firmowy w mediach społecznościowych, powtórzę po raz kolejny – musisz nagrywać!

Pixaloop

To już ostatnia z aplikacji, które Ci zarekomenduję w dzisiejszym poradniku. Pixaloop sprawdza się przy dodawaniu fajnych efektów do zdjęć, tutaj mam na myśli np. poruszające się chmury, para od kawy czy dym od papierosa. Aplikacja umożliwia wybranie odpowiedniego motywu, po czym najechanie na wybrany element na zdjęciu a następnie uruchomienie efektu poruszenia. Całość daje niesamowity efekt, który możesz wykorzystać w relacjach lub postach na Instagramie, a te z pewnością zaciekawią Twoich odbiorców i wzbudzą poczucie potrzeby zakupu Twojego produktu u potencjalnych klientów.

APLIKACJA QUICK

Oprócz powyżej przedstawionych aplikacji, które pomogą Ci stworzyć spójny i ciekawy content na profilu na Instagramie jest jeszcze wiele narzędzi. Są one łatwe, darmowe ale przede wszystkim skuteczne w prowadzeniu konta zarówno osoby prywatnej jak i profilu biznesowego na Instagramie. Przede wszystkim ważne są:

Zdjęcia – muszą być dobre jakościowo, pamiętaj, że obróbka zdjęć oraz filtry na Instagramie to nic złego – feed Twojego profilu musi wyglądać super i się sprzedać, zadbaj o to!

Tekst – 60% sukcesu daje to, co umieszczasz pod swoim zdjęciem w formie tekstu, który musi zaciekawić widzów. Same hashtagi już się nie sprawdzają. Opowiadaj! Swoje historie, doświadczenia, dziel się z widzami wszystkim tym, co masz w zanadrzu swojej osoby!

Format – dopasuj zdjęcia w ten sposób, aby wyglądały dobrze pojedynczo ale i spójnie w contencie całego profilu. Muszę one pasować do siebie stylistycznie ale i rozmiarowo. Zadbaj o to, aby również w Twoim profilu pojawiło się IGTV.

Na koniec dodam małą wzmiankę o CREATOR STUDIO które z poziomu komputera pozwala Ci zarządzać i planować posty na Instagramie. Jest to niezwykle ważna funkcja w momencie kiedy planujesz cały tydzień z góry, lub np. wyjeżdżasz na wakacje, a posty przecież i tak muszą być dodawane, aby być SYSTEMATYCZNYM. Pamiętaj o możliwości korzystania z tego narzędzia. Ważne jest jednak, że działa to tylko w przypadku, gdy masz połączone konto na Instagramie z kontem na Facebooku. Zatem Twoje konto musi być oznaczone jako firmowe.

Jak widzisz wiele jest możliwości i narzędzi które można wykorzystać całkowicie za free. Większość z nich jest intuicyjna w użyciu i nie powinna Ci sprawić żadnych problemów. Mam nadzieję, że polecane dziś aplikacje znajdą się na Twoim telefonie i zostaną przetestowane. Jeśli jednak w dalszym ciągu nie chcesz samemu się za to zabierać i najchętniej oddałbyś tą brudną robotę w dobre ręce – napisz do nas. Zrobimy krótki audyt Twojej firmy, a następnie przygotujemy korzystną ofertę która sprawi, że Twoja firma zacznie zwiększać zyski i bazę potencjalnych klientów za pomocą czołowych w tych czasach – Social Media. Możemy stworzyć dla Ciebie także stronę internetową od postaw lub zaprojektować dowolną aplikacje. Zapraszamy także do przeczytania naszych poprzednich postów, z których dowiesz się między innymi jak możesz zwiększyć swoją produktywność , lub gdzie lepiej promować swoją firmę – Facebook czy Instagram

Artykuł by Agnieszka Pokorska / Social Media Specialist

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry